Każdy inwestor stawia sobie nieco inne cele i wymagania jeśli chodzi o lokowanie kapitału. Dla jednych liczy się przede wszystkim wysoki zysk, inni natomiast ponad wszystko cenią sobie bezpieczeństwo. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby połączyć możliwość zarobku, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka. Mowa na przykład o funduszach ETF, które cieszą się sporą popularnością i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić.

Fundusze ETF – czym są i jak w nie inwestować? Podpowiadamy!

Rynek finansowy zapewnia inwestorom wiele możliwości pomnażania majątku, dlatego każdy jest w stanie znaleźć rozwiązanie dla siebie. Przed wejściem do tego świata warto jednak dokładnie poznać wszelkie reguły w nim obowiązujące, a także przeanalizować swoje potrzeby i możliwości. 

Fundusze ETF – co to takiego i jak funkcjonuje?

Fundusze ETF są w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych sposobów inwestowania pieniędzy, a to z uwagi na niski poziom ryzyka. ETF to nic innego jak fundusze indeksowe, których wartość jest ściśle uzależniona od tego, w jakiej kondycji jest dany indeks giełdowy, do którego się one odnoszą. Fundusze ETF emitują udziały, które w tym przypadku nazywamy jednostkami uczestnictwa, a ich nabywcy wchodzą w posiadanie części majątku danego funduszu. Następnie tak zebrane środki są inwestowane dalej, dzięki czemu nawet niewielki inwestor może stać się współudziałowcem największych światowych spółek giełdowych i nie tylko. 

Na czym polega inwestowanie w ETF? Jak zacząć?

Fundusze ETF ze względu na swoją specyfikę są często stawiane pomiędzy tradycyjnymi funduszami inwestycyjnymi, a akcjami na giełdzie. Handel w ETF odbywa się najczęściej za pośrednictwem profesjonalnych platform tradingowych, jak m.in. od Saxo. Dzięki temu inwestorzy mają pełną kontrolę nad wszystkimi swoimi transakcjami i mogą w jednym miejscu śledzić rynek, a także zarządzać inwestycjami. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami czytaj więcej i dowiedz się, jak spróbować swoich sił na rynku. 

Czy inwestowanie w ETF jest bezpieczne? 

W praktyce ETF uchodzą za w miarę bezpieczną formę inwestowania, ale oczywiście zawsze trzeba mieć na uwadze ryzyko utraty pieniędzy. Największymi zaletami funduszy ETF jest transparentność wszelkich działań z nimi związanych, elastyczność przy zawieraniu transakcji, szeroki wybór ofert, jak i stosunkowo niski próg wejścia. Z uwagi na to, że fundusze ETF są zarządzane przez profesjonalistów, którym zależy na jak najlepszych wynikach i zysku, poleca się je nie tylko doświadczonym inwestorom, ale przede wszystkim osobom, które dopiero stawiają pierwsze kroki. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here