W usługach finansowych w w ostatnim czasie na szeroką skalę spopularyzowano nowe narzędzia cyfrowe nakierowane na konsumentów, a dzisiejsze warunki pandemiczne jedynie zwiększają ten bieg. W sektorze krąży przekonanie, że ewolucyjna transformacja oraz kluczowe zmiany ostatnich miesięcy będą utrzymywane w jeszcze większym stopniu.

W usługach finansowych w w ostatnim czasie na szeroką skalę spopularyzowano nowe narzędzia cyfrowe nakierowane na konsumentów, a dzisiejsze warunki pandemiczne jedynie zwiększają ten bieg. W sektorze krąży przekonanie, że ewolucyjna transformacja oraz kluczowe zmiany ostatnich miesięcy będą utrzymywane w jeszcze większym stopniu.

Pandemia przyspieszyła chęć rozpowszechniania nowości, maksymalizacji oraz transformacji w branży bankowości detalicznej na calutkim globie. Spowodowała również konieczność wprowadzenia zintegrowanych technologii zarządzania ryzykiem, które w jednakowym stopniu biorą pod uwagę ryzyko finansowe oraz operacyjne.

Dynamiczne zmiany w obszarze bankowości indywidualnej widoczne są gołym okiem. Przyjazny interfejs stron internetowych, różnorodność rozwiązań dla konsumentów a także doskonała aplikacja mobilna oraz dostępna bankowość elektroniczna, to już obowiązkowe pozycje.

Epoka kodów pin, haseł i kodów na zdrapkach, kolejek w bankach po przekazy wyraźnie odchodzi do lamusa.

Nowoczesne rozwiązania wkraczają błyskawicznym krokiem także i w sektor bankowości.

Polska została jednym z europejskich liderów w rozwijaniu cyfrowych kanałów bankowości detalicznej. Izolacja powiązana z pandemią oraz pojawiające się przeszkody w dostępie do świadczeń świadczonych w sposób tradycyjny spowodowały, że z większą chęcią wybieramy ofertę dostępną w sieci.

Technologiczny zryw zafundowały nam w ciągu ostatnich kilku lat smartfony, które stały się praktycznie ikoną dzisiejszych czasów. Wcale nie dziwne jest to, że banki wyścigują się w coraz to ciekawszych a także dokładniej zorganizowanych aplikacjach mobilnej bankowości.

Bardzo dużo ludzi nadal jednakże ma obiekcje przed korzystaniem z banku przez smartfon. 

Patrząc w bankową przyszłość widzimy najwyraźniej ewolucję w weryfikacji transakcji online. Aktualnie już nie dziwią nas płatności zbliżeniowe telefonem bądź zegarkiem. Biometria wpadnie wobec tego do naszego świata jeszcze bardziej a także zostanie niebawem ogólnodostępnym sposobem sprawdzania transakcji dokonywanej elektronicznie.

Polacy zostali nauczeni już, że może być lepiej, szybciej, bardziej sprawnie i wygodniej i takie wymagania stawiane będą między innymi oczywiście bankom. Polacy to konsument, który potrafi bardzo ekspresowo przystosować się do zmian. 

Reakcja banków na rosnące stopy procentowe

Stopy procentowe w Polsce rosną, a razem z nimi idą w górę raty kredytów. Obszar kredytów hipotecznych w Polsce stanowi mniej więcej 70 procent wszystkich kredytów przyznanym osobom fizycznych. W bezpośredni sposób kwota raty kredytu hipotecznego jest zależna bezpośrednio od poziomu stóp procentowych, wobec tego wzrost stopy procentowej będzie bardzo istotnie wpływał na wysokość rat oraz to, w jaki sposób odczuwać będą poszczególne osoby fizyczne spłacające te kredyty.

Z szacunków wynika, że już w tej chwili rata przeciętnego kredytu na kwotę 300 tys. zł udzielonego na okres 25 lat wzrosła z orientacyjnie 1000-1100 zł do 1500-1600 zł. Przy dalszym wzroście będzie to jeszcze mocniej dotkliwe. Kluczowe zapytanie, które należy sobie zadać, to czy każdy będzie w stanie w tym powstałym środowisku ekonomicznym, żeby spłacać takie zobowiązanie.

Podnoszone stopy procentowe to bardzo dobre informacje  dla właścicieli lokat bankowych, gdyż podwyższone stopy procentowe świadczą, że oprocentowanie lokat zostanie podniesione. Banki aby przyciągnąć ludzi z gotówką będą przygotowywać różne promocje bankowe dotyczące zarówno wyższego oprocentowania lokat jak i korzystnymi warunkami zakładania rachunków bankowych. 

Mocne ożywienie gospodarki, poprawienie sytuacji na rynku pracy a także zrezygnowanie z strategii niemal zerowych stóp procentowych stworzyło warunki do odnowy rentowności sektora bankowego, a zatem także wzmocnienia sytuacji kapitałowej i zapasów banków przed kolejnymi wstrząsami w globalnej oraz rodzimej gospodarce. 

Promocje bankowe – jak zyskać?

Aktualne promocje bankowe dają możliwość dosięgnąć szereg różnych dodatków. Do najbardziej cennych profitów zaliczyć możemy premię finansową. Regularnie oferowanym przez banki dodatkiem są vouchery i karty podarunkowe. Premią bywa także usługa money back polegająca na procentowym zwrocie środków za zakupy zapłacone przy pomocy karty kredytowej lub karty debetowej. 

Prócz promocji bankowych, oferujących nagrodę pieniężną w zamian za założenie konta osobistego czy też założenie karty kredytowej, skorzystać możemy z promocji specjalnych zachęcających interesującym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym. Bonusem może być także dostęp do dochodowej lokaty bankowej.

Promocje bankowe to również sposobność zdobycia mniej lub bardziej wartościowej nagrody rzeczowej. Promocje bankowe mają również na celu zachęcić potencjalnych klientów do wybrania oferty kredytowej. 

Jednak biorąc pod uwagę chwiejną sytuację na rynku Polskim banki są bardzo powściągliwe w promocjach bankowych i należy je niezwykle dokładnie śledzić a także analizować. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here