Polacy coraz częściej szukają wsparcia, dzięki któremu możliwy byłby proces oddłużania. Najczęściej wynika to z faktu, iż bierzemy zbyt dużo kredytów czy pożyczek, a później zauważamy problemy z ich spłatą i utrzymaniem płynności finansowej. Z pomocą przychodzi kredyt oddłużeniowy, który w licznych przypadkach polega na konsolidacji produktów finansowych, które zaburzają komfortowe zarządzanie własnym budżetem. Dowiedz się, jakimi warunkami charakteryzuje się kredyt oddłużeniowy tego rodzaju i kto może z takiego wsparcia skorzystać.

Co to jest kredyt oddłużeniowy?

Jak sama nazwa wskazuje, kredyt oddłużeniowy ma wspierać klientów instytucji bankowych w spłacie zobowiązań, które są niekorzystne, patrząc na płynność finansową oraz sprawne zarządzanie stałym budżetem.

Najczęściej oddłużanie odbywa się na zasadzie konsolidacji kredytów czy też pożyczek. To połączenie wskazanych przez klienta zobowiązań w jeden produkt, który regulowany jest na znacznie bardziej opłacalnych warunkach

Konsolidacja kredytów z reguły wydłuża okres współpracy z instytucją bankową czy firmą pożyczkową, przez co miesięczne raty stają się mniejsze i bardziej dogodne w spłacie. Ponadto, kredyt oddłużeniowy tego rodzaju najczęściej charakteryzuje się mniejszym oprocentowaniem i niższymi kosztami całkowitymi, dzięki czemu jest tak opłacalny, a klient może nawet generować z jego tytułu oszczędności.

Kto może skorzystać z konsolidacji?

Zobowiązanie konsolidacyjne wymaga od potencjalnych klientów potwierdzenia pełnej wiarygodności i wypłacalności. Instytucje bankowe zawsze minimalizują ryzyko kredytowe poprzez weryfikację raportu BIK, analizę wpływów na konto czy dostarczenie przez kredytobiorcę zaświadczenia o dochodach. Osoby, które posiadają zadłużenie albo nie wykazują stałych zarobków, raczej nie mają szans na wsparcie w ramach oddłużania. Konsolidacja sprawdza się w sytuacji, w której nie doszło jeszcze do wygenerowania przeterminowanych płatności, ale osoba, która ma więcej niż jedno zobowiązanie, przestaje sobie radzić z ich spłatą albo zauważa problem z utrzymaniem płynności finansowej.

Czy konsolidacja kredytów jest zawsze opłacalna?

Jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę hasło typu “kredyt oddłużeniowy poznań”, zobaczysz, że to właśnie konsolidacja jest uznawana za najlepszy sposób na pozbycie się niechcianych kredytów czy pożyczek. Pamiętaj jednak, aby zawsze sprawdzać różne oferty współpracy, ponieważ może okazać się, że konsolidacja będzie generować zbyt wysokie koszty, przez co stanie się zupełnie nieopłacalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here