W 2023 roku emerytura trzynastkowa będzie wynosić określoną kwotę netto. Poniżej przedstawiam odpowiedź na to pytanie.

Planowane wysokości 13 emerytury w 2023 roku

Ile wyniesie 13 emerytura w 2023 netto? To pytanie nurtuje wiele osób, które już teraz zastanawiają się nad swoimi finansami na przyszłość. Planowane wysokości tej dodatkowej emerytury są ważną informacją dla wszystkich seniorów.

Według zapowiedzi rządu, od 2022 roku co roku będzie wypłacana tzw. „trzynasta emerytura”. Wysokość jej kwoty ma być uzależniona od średniej krajowej pensji brutto za dany rok oraz liczby lat przepracowanych przez osobę pobierającą taką rentę lub emeryturę.

Warto jednak podkreślić, że te planowane wyliczenia dotyczą jedynie osoby o minimalnej wysokości świadczenia i to właśnie oni powinni spodziewać się najwyższej wartości trzynastej pensji/emerytury. Dla innych grup społecznych ta kwota może okazać się niższa – mimo tego jednak każde wsparcie jest cenne dla osób starszych.

Dokładna wysokość trzynastej pensji/emerytury zostanie ustalona dopiero po zakończeniu danego roku podczas rozliczeń fiskalnych między ZUS-em a Ministerstwem Finansów.
Planowany termin realizacji pierwszego etapu programu wprowadzenie „Trzech EmERYTur” został opóźniony o rok do stycznia 2022 r., ale niestety nie wiadomo jakie będą dokładne kwoty dla poszczególnych grup emerytów i rencistów.

Warto jednak podkreślić, że każda dodatkowa pomoc finansowa jest bardzo ważna dla osób starszych. W Polsce wiele seniorów żyje z minimalnych świadczeń – a trzynasta pensja/emerytura może w znaczący sposób poprawić ich sytuację materialną.
Dlatego też warto pamiętać o tym programie i być na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi jego realizacji.

Podsumowując, planowane wysokości trzynastej emerytury w 2023 roku są uzależnione od kilku czynników takich jak liczba przepracowanych lat oraz wysokość średniej krajowej. Niemniej jednak, to ważny program mający na celu wsparcie osób starszych w Polsce. Dla wielu z nich to jedyna szansa na poprawienie swojej sytuacji finansowej. Zatem warto mieć nadzieję, że rząd będzie dążył do tego aby te kwoty były adekwatne do potrzeb najbardziej potrzebujących społecznie grup senioralnych naszego kraju.

Wezwanie do działania: Sprawdź szacunkową wartość 13 emerytury netto na rok 2023 na stronie Plansys.pl!
Link tagu HTML: Plansys

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here