Wydatki ponoszone z tytułu zakupu paliw, to często jeden z najważniejszych punktów w budżecie firm logistycznych, ale też firm z innych branż, których pracownicy często wybierają się w podróże służbowe. Niestety zarządzanie tymi wydatkami nie należy do łatwych zadań. Kontrolowanie ponoszonych na stacjach paliw kosztów może być dużo łatwiejsze, dzięki kartom FLOTEX POLSKA. Jak działa ten system kart paliwowych dla firm?

Wydatki pod ręką

Zacznijmy od tego, że karty flotowe dla firm to inaczej karty przedpłacone, na których właściciel firmy lokuje środki finansowe w odpowiedniej wysokości. Dzięki temu łatwiej jest na bieżąco analizować wydatki ponoszone za paliwo, uwzględniając przy tym stopień zużycia paliwa czy oszczędność w trakcie jazdy itd. Oczywiście karty można na bieżąco doładowywać, dzięki czemu nie trzeba się obawiać, że w kluczowym momencie zabraknie na nich pieniędzy.

Karta paliwowa — sposób na oszczędzanie pieniędzy

Uiszczanie opłat za tankowanie z wykorzystaniem systemu kart paliwowych pozwala całkiem sporo zaoszczędzić. Podmiot użytkujący kartę może liczyć na specjalne zniżki i rabaty, których wysokość jest uzależniona od łącznej kwoty wydawanej w ciągu miesiąca.

Wygoda i elastyczność

Osoby posiadające karty paliwowe dla firm nie muszą ograniczać się do jednej sieci stacji paliw. Z systemu mogą korzystać klienci sieci ORLEN, BP, SHELL i AMIC, co oznacza, że znalezienie stacji obsługującej system pre-paid jest bardzo łatwe. Na stronie programu można znaleźć informacje na temat bieżącej, uśrednionej ceny, według której rozliczane będzie paliwo.

Różne karty, różne możliwości

Karta flotowa może być przypisana zarówno do konkretnego numeru rejestracyjnego (pojazdu), jak i do całej firmy. W ramach programu użytkownik może założyć:

  • kartę na numer rejestracyjny — jest to karta, dzięki której można tankować paliwo wyłącznie do baku konkretnego pojazdu,
  • kartę imienną, która jest przypisana do konkretnego użytkownika i służy do obsługi rozliczeń za tankowanie aut i zbiorników zewnętrznych,
  • kartę na firmę, jest to karta, która daje takie same uprawnienia jak dokument imienny, ale jest sporządzona na firmę (i jej dane).

Jak widać, system kart flotowych to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale też możliwość dostosowania i zoptymalizowania swoich wydatków na paliwo. Co więcej, dzięki kartom użytkownik może wygodnie korzystać z usług stacji paliw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here