Dobrze zorganizowany magazyn to podstawa sprawnego funkcjonowania każdej firmy z branży przemysłowej i produkcyjnej. Aby jednak liczyć na najlepsze rezultaty na tym polu, niezbędne będzie właściwe wyposażenie – w tym regały dobrane pod kątem rodzaju składowanego materiału. Dla towarów dłużycowych idealnie sprawdzą się regały wspornikowe.

Jak są zbudowane regały wspornikowe?

Regały wspornikowe składają się między innymi z wysokich słupów nośnych, które pozwalają utrzymywać wiele półek z towarami o stosunkowo dużym ciężarze. Aby zapewnić stabilność, regały są przytwierdzane do posadzki. Taka konstrukcja sprawia, że doskonale sprawdzą się do składowania przedmiotów o wymagających gabarytach nawet w przypadku niewielkiej powierzchni magazynowej. Dzięki temu regały wspornikowe znajdują zastosowanie w wielu zakładach – zwłaszcza tych zajmujących się tzw. towarami dłużycowymi, takimi jak pręty, rury czy druty o długości przekraczającej 2 metry.

Jak są zbudowane regały wspornikowe

Jakie ładunki można przechowywać na regałach wspornikowych?

Choć budowa regałów wspornikowych pozwala na sprawne przechowywanie różnego rodzaju ładunków, są one przystosowane szczególnie pod kątem wspomnianych już towarów dłużycowych. Dodatkowo można liczyć na pełną stabilność nawet przy dość dużych ciężarach. Dzięki temu regały wspornikowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne są specjalne rozwiązania, a zwykłe meble magazynowe nie wystarczają. Będą one świetnym wyborem do przechowywania m.in. masywnych rur PVC, profili stalowych i aluminiowych, wiązarów dachowych czy prętów. Aby jednak móc w całości wykorzystać potencjał regałów wspornikowych, należy najpierw odpowiednio przygotować je do składowania towaru.

Jak wybrać odpowiednie regały wspornikowe?

Regały wspornikowe, nazywane także regałami dłużycowymi, powinny odznaczać się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. Istotnym parametrem będzie m.in. maksymalne obciążenie wsporników – w przypadku propozycji niektórych firm, takich jak Logimax, wartość ta może sięgać nawet 2 000 kg. Należy zwrócić uwagę również na potrzeby firmy w zakresie magazynowania. W wielu przypadkach ważną kwestią jest elastyczność i możliwość dostosowania konfiguracji w przyszłości – w tym celu potrzebne będzie wyposażenie się w regały, które pozwalają na łatwą zmianę układu lub dodanie kolejnych elementów.

Jakie ładunki można przechowywać na regałach wspornikowych

Regały wspornikowe – dlaczego warto?

Wdrożenie strategii regałów wspornikowych do hali magazynowej pozwala znacząco usprawnić funkcjonowanie całego magazynu. Dzięki takiemu rozwiązaniu można liczyć na znaczną poprawę wydajności procesu przyjęcia i ponownej dystrybucji dóbr – wynika to między innymi ze zwiększonej swobody poruszania się wózków widłowych.

Co więcej, regały dłużycowe o solidnej konstrukcji pozwolą przechowywać niektóre materiały poza halą magazynową. Przed umieszczeniem takiego regału na zewnątrz należy jednak znaleźć solidne podłoże, do którego może zostać przytwierdzona konstrukcja. Ważny jest również proces cynkowania, który pozwoli zabezpieczyć regał wspornikowy przed niekorzystnym działaniem wilgoci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here