Masz dobry pomysł na rozpoczęcie działalności, znalazłeś lokal, w którym mógłbyś prowadzić swoją firmę, jak więc zabrać się za formalności?

Zaufane biuro księgowe

Jeśli wiemy, że nasz pomysł na firmę ma szansę na przetrwanie na rynku, to pierwszym krokiem, który warto poczynić jest udanie się do Everte na konsultację. Dlaczego dobrze jest poświęcić czas i środki na tego rodzaju wizytę? Dzięki temu nie będziemy musieli sami błądzić w gąszczu wszystkich przepisów, wymogów prawnych, nic nam nie umknie, skorzystamy z możliwych źródeł pomocy. Biuro księgowe, które często prowadzi klienta od pierwszych dni jego istnienia na rynku, ponosi odpowiedzialność za wypełniane dokumenty. Dzięki tego rodzaju usługom, oszczędzimy sporą ilość czasu, którą sami musielibyśmy poświęcić na analizowanie informacji, które formalności trzeba dopełnić. Poza tym doświadczona księgowa podpowie nam jaka forma prawna będzie najlepsza dla naszej firmy oraz na jaki sposób opodatkowania najkorzystniej się zdecydować. Co więcej dowiemy się czy w naszym wypadku możliwe jest z korzystanie z „ulgowego ZUS-u”, na jak długo i

Czy w ogóle się to opłaca.

Sposoby na pozyskanie dofinansowania
Korzystając z usług, którą oferuje księgowość Warszawa, zostaniemy szczegółowo poinformowani o możliwości pozyskania środków finansowych z różnego rodzaju źródeł wsparcia. Większość osób, które mają status osoby bezrobotnej ma możliwość skorzystać z bezzwrotnej pomocy dofinansowania na otwarcie nowej firmy. Kwota, którą oferuje Urząd Państwowy nie jest za duża (około 20 tysięcy złotych), ale umożliwia zainwestowanie jej w niezbędny sprzęt, taki jak komputer, laptop, biurko lub inne potrzebne wyposażenie. Są też inne formy wsparcia, takie jak dotacje europejskie, które do dyspozycji przyszłego przedsiębiorcy oddają nawet większe pieniądze. Czasami wystarczy prawidłowo wypełnić parę dokumentów, żeby skorzystać z tego rodzaju dofinansowań. Poza tym, już podczas prowadzenia działalności, doświadczone biura księgowe są w stanie z wyprzedzeniem podać klientowi informację na temat kwoty podatku dochodowego, którą trzeba będzie zapłacić do Urzędu Skarbowego. Dzięki kosztom firmowym, takim jak koszty związane z wynajmem biura, zakupem materiałów, sprzętu, można zmniejszyć kwotę tego podatku. Jeśli współpraca firma a księgowa układa się prawidłowo, to każdego miesiąca zaoszczędzimy pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na spłatę podatku dochodowego.

Zgłoszenie firmy do ewidencji

Po skorzystaniu z różnych źródeł dotacji często mamy z góry wyznaczony czas na zgłoszenie firmy do ewidencji. W dzisiejszych czasach jest to bardzo prosta czynność, którą można zrobić bez wychodzenia z domu. Większość młodych osób ma założony profil zaufany (zakłada się go w szybki sposób, przez bankowość elektroniczną) . Ułatwia on załatwianie wielu formalności przez Internet. Korzystając z profilu zaufanego wystarczy zalogować swoją firmę w CEIDG, podać formę prawną naszego przedsiębiorstwa i sposób opodatkowania, na który się zdecydowaliśmy. W ten sposób rozpoczynamy nowy rozdział związany z prowadzeniem własnej firmy.

Korzystanie z biura księgowego znacznie nas odciąży. Nie będziemy musieli się stresować, czy mamy pozałatwiane na czas wszystkie formalności, a także czy dobrze wypełniliśmy całą dokumentację związaną z prowadzeniem działalności. Wydaje się, że tego rodzaju odciążenie jest warte tego, aby zapłacić kilkaset złotych na miesiąc firmie, która specjalizuje się w prowadzeniu księgowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here