14 emerytura wypłacana jest co roku dla osób pobierających świadczenia emerytalne lub rentowe. Termin jej wypłaty zależy od decyzji rządu i ogłaszany jest na początku każdego roku. W przypadku 2023 roku, nie ma jeszcze oficjalnej informacji o terminie wypłaty 14 emerytury.

Termin wypłaty 14 emerytury w roku 2023

Wielu emerytów z niecierpliwością oczekuje na wypłatę 14 emerytury, która jest jedną z najważniejszych dat w kalendarzu finansowym. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że termin ten może się różnić w każdym roku i dlatego warto dowiedzieć się, kiedy dokładnie będzie miała miejsce.

Najpierw należy przypomnieć czym tak naprawdę jest 14 emerytura. Jest to dodatkowa świadczenie pieniężne dla osób pobierających już wcześniej renty lub emeryturę za pracownika etatowego. Świadczenie to zostało wprowadzone jako forma rekompensaty dla seniorów za rosnący koszt życia oraz coraz większą inflację.

Termin wypłaty 14-emki

Dla wielu ludzi ważnym pytaniem pozostaje: Kiedy zostanie wydana kolejna ratka tej premii? Zgodnie ze stanem obecnymi informacje na temat tego zagadnienia są jeszcze bardzo ograniczone.

Na pewno jednak można powiedzieć coś więcej o czasie jej przyznawania – jak dotąd procedura ta była realizowana raz do roku pod koniec lipca albo początkiem sierpnia (w szczególności od momentu wejście ustawy wprowadzającej ten rodzaj bonus).

Z uwagi na fakt pandemii koronawirusa sytuacja taka mogłaby być inna niż standardowo – Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej sugeruje, że termin ten może zostać przesunięty w czasie (np. na jesieni). Niektóre źródła podają jednakże wrzesień 2023 jako planowany okres przyznawania premii.

Warto zaznaczyć także to, iż dokładna kwota świadczenia jest różnie ustalana – jedynym wyznacznikiem są tu dochody uzyskane przez poszczególnych beneficjentów oraz wiek emerytalny.

Zarówno dla osoby pobierającej rentę jak i pracownika etatowego informacja o tym kiedy będzie mógł odebrać swoją dodatkową emeryturę jest bardzo ważna. W końcu wiążą się z nią konkretne plany finansowe – warto więc starać się je realizować już teraz!

Wezwanie do działania: Sprawdź datę wypłaty 14 emerytury na rok 2023 i zapoznaj się z możliwościami uzyskania odszkodowania za szkody osobowe pod adresem https://www.odszkodowaniazoc.pl/.
Link tagu HTML: OdszkodowaniaZOC

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here