Jak dobrać biustonosz?

0
591

Biustonosz jest jednym z tych elementów damskiej garderoby, który jest nieodłącznym towarzyszem wszelkich zadań. Bez wątpienia jego dobór może wpłynąć na codzienne aktywności, a szczególnie na odczuwany podczas nich komfort, jak również na samopoczucie kobiety. Z tego względu ten element stroju powinien być dopasowany jak najlepiej. Jednak jak tego dokonać?

Rozmiar jest niezwykle ważny

Pierwsza i najważniejsza cecha każdego biustonosza to jego rozmiar. To on odpowiada za to, czy bielizna będzie wygodna, czy dobrze się ułoży i czy kobieta będzie się w niej dobrze czuła. Z tego względu należy mu poświęcić szczególną uwagę.

Rozmiar biustonosza opisany jest liczbą i literą. Liczba odpowiada obwodowi klatki piersiowej pod piersiami, podczas gdy litera: wielkości piersi, która przekłada się na wielkość i głębokość miseczek. Aby więc dobrać odpowiedni, należy znać obie te wielkości. Najlepszym sposobem ich poznania jest zmierzenie obwodu biustu, który przełoży się na rozmiar miseczki, jak i pod biustem. Kolejnym krokiem jest odjęcie tych liczb od siebie: od obwodu w biuście należy odjąć rozmiar pod biustem. Otrzymany wynik powie o tym, jaką miseczkę należy dobrać: od AA (najmniejszej) aż do O (największej).

Odpowiednio dobrany rozmiar biustonosza sprawi, że każda kobieta poczuje się w nim po prostu wygodnie. Przełoży się na dobre podtrzymywanie piersi niezależnie od ich wielkości i kondycji, ograniczy też możliwe otarcia czy inne niedogodności. W efekcie po prostu ochroni wrażliwe ciało i nada mu piękniejsze kształtu.

Rodzaj biustonosza odpowiedni do budowy

Nie należy także zapominać o tym, by dobrać odpowiedni model biustonosza. Wiele osób, pomimo iż posiada ten sam rozmiar, wybiera dla siebie różne staniki. Jest to spowodowane między innymi tym, że różnorodne ich modele w odmienny sposób podtrzymują piersi czy układają się na ramionach, zapewniając większą wygodę. Taka różnorodność to przede wszystkim wynik odmienności w anatomicznej budowie poszczególnych kobiet.

Warto więc wypróbować różne modele staników, nie tylko przymierzając je w sklepie, ale również decydując się na ich noszenie. Dzięki temu lepiej można je poznać i ustalić, które są najbardziej dopasowane do danej osoby. Dodatkowo można kierować się ogólnymi zasadami, które mówią między innymi, że lekko usztywnione biustonosze są lepsza dla pań o większych piersiach. Dzięki temu lepiej je podtrzymują, chroniąc przed poruszaniem się czy otarciami, a także bólem. Z kolei panie, które chciałyby lepiej wyeksponować i jednocześnie dobrze podtrzymać piersi, mogą zdecydować się na klasyczny push-up.

Z kolei dla młodych dziewcząt, które dopiero zaczynają nosić biustonosz, polecane są miękkie, delikatne, proste modele, które nie urażają piersi nastolatki i pozwalają im swobodnie rosnąć. Jednocześnie zakrywają biust, nie eksponując go, co dla wielu dorastających panienek może być komfortowe, jeśli chcą czuć się swobodnie w szkole.

Wszystkie te modele można znaleźć pod adresem https://www.mikoma.pl/.

A może biustonosz sportowy?

Z kolei dla bardzo aktywnych osób najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w biustonosz sportowy, który zapewni dobre podtrzymywanie piersi podczas ruchu. Co więcej, oddychające materiały sportowych staników gwarantują odpowiednią przepuszczalność powietrza i zmniejszają potliwość, pomagając w utrzymaniu jak najwyższego poziomu higieny. Ich elastyczność to jednocześnie gwarancja wygody, tak bardzo potrzebnej podczas sportu. Dla bardzo aktywnych pań z pewnością sprawdzą się znacznie lepiej niż klasyczne modele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here