Afiliacja, czyli polecanie produktów — sposobem na zarabianie w sieci!

0
2288

Afiliacja to polecanie produktów i zarabianie, jeśli użytkownicy w sieci skorzystają z naszej rekomendacji. Wiele osób szuka zajęcia w internecie, spotykając bezwartościowe oferty, które nie dadzą nam regularnego, uczciwego i legalnego zarobku. Pracując w sieci w ten sposób, możemy zarabiać pieniądze regularnie czy traktować afiliacje jako sposób np. monetyzacji ruchu na blogu, który prowadzimy. Poniżej przedstawiamy temat afiliacji, opisujemy — czym jest i na czym polega zarabianie pieniędzy w ten sposób oraz podpowiadamy, kiedy i gdzie warto wykorzystać tę metodę. Marketing, finanse i zarabianie w sieci mogą iść razem w parze — sprawdź jak je połączyć dzięki afiliacji.

Afiliacja — czym tak właściwie jest?

Afiliacja jest polecaniem produktów w zamian za wynagrodzenie, jeśli ktoś skorzysta z oferty marki, którą promujemy. Wynagrodzenie jest różne i może mieć stałą postać od danej rejestracji czy zakupu, formę prowizyjną czy zależeć od kilku czynników. Na rynku istnieje wiele serwisów afiliacyjnych, które oferują wiele różnego rodzaju produktów i usług do promocji — z różnych branż. Są to serwisy zarówno polskojęzyczne, jak i zagraniczne — globalne. Dzięki nim możemy promować usługi bankowe i finansowe, przedmioty z gier, konkretne portale sprzedażowe czy wiele marek z różnicy branż. Afiliacja polega zatem na tym, aby promować produkty lub usługi i skłaniać innych użytkowników do ich zakupienia czy wyboru. Gdy tak się stanie, my otrzymamy wynagrodzenie. Ten sposób zarabiania w sieci jest legalny, odprowadzamy od niego podatki, a same serwisy afiliacyjne oferują do promowania produkty największych banków czy marek światowych.

Jak wygląda zarabianie na Afiliacji w praktyce?

Zarabianie na afiliacji w praktyce wygląda bardzo interesująco i rządzi się podobną zasada we wszystkich przypadkach, niezależnie od drobnych różnic w poszczególnych serwisach afiliacyjnych. Pierwszym krokiem jest rejestracja w takich serwisach. Do wyboru mamy zarówno te specjalizujące się w danych branżach jak i ogólne portale z różnymi ofertami. Do branżowych programów afiliacyjnych będą należeć min. ebrokerpartner, comperialead, money2money (finanse) – ebay partner (portale sprzedażowe) lub g2a Goldmine (gry komputerowe). Niektóre serwisy działają ogólnie, dając nam dostęp do różnych marek i branż. Gdy wybierzemy już konkretny program i zarejestrujemy się w nim, możemy przystąpić do wyboru produktu, który chcemy promować. Warto wybierać te, które znamy lub znamy branżę, w jakiej się znajdują. Taka decyzja sprawi, że zarabiane będzie dużo prostsze.

Kolejnym elementem zarabiania na afiliacji jest promowanie ofert. Jeśli wybraliśmy konto bankowe konkretnego banku, musimy sprawić, aby użytkownicy chcieli je zakładać. Gdy będą to robić — my będziemy zarabiać. W tym celu warto publikować wpisy na forach, komentarze na blogach czy zamawiać publikacje sponsorowane. Promować tak wybraną ofertę możemy zarówno za darmo — bez wydawania środków, jak i przeznaczając na ten cel pewne sumy pieniędzy. Reklamować produkty możemy też na odpowiednich portalach społecznościowych czy wysyłając oferty swoim znajomym. Nieco bardziej zaawansowanym sposobem jest stworzenie własnej witryny i pozycjonowanie jej lub umieszczanie ofertna własnym blogu jako reklamy. To właśnie od naszej kreatywności i pomysłowości zależy, ile osób zobaczy naszą ofertę (ofertę konta bankowego, które promujemy) i zdecyduje się założyć konto. W praktyce serwisy afiliacyjne zabraniają przeważnie oferowania w zamian za założenie konta innych korzyści np. pieniędzy czy bonusów od nas. Cała promocja musi również odbywać się zgodnie z przepisami prawa i regulaminów poszczególnych portali gdzie zamieszczamy ogłoszenia o koncie.

Korzyści, plusy i zalety Afiliacji

Afiliacja ma bardzo wiele zalet, które możemy wykorzystać. Do jednych z najważniejszych będzie należała możliwość sporego zarobku. Za skłonienie użytkowników internetu do skorzystania z oferty promowanej przez nas np. założenia konta bankowego możemy otrzymać nawet ponad 100 zł. Przeważnie kilkanaście — kilkadziesiąt złotych to średnia stawka za różnego rodzaju oferty. Jeśli wybierzemy atrakcyjne oferty pod względem stawki oraz skłonimy wiele osób do skorzystania z konta czy produktu, będziemy mogli miesięcznie zarobić sumę porównywalną do pensji etatowej lub nawet więcej pieniędzy. Ten sposób zarabiania jest również legalny, a same serwisy w większości przypadków odprowadzają podatki w naszym imieniu. Promowanie produktów nie jest również wymagającą pracą, a głównie opiera się na pomysłowości i ciężkiej pracy. Dzięki temu możemy obserwować rezultaty adekwatne do włożonych sił w promocje. Praca w ten sposób nie jest również zobowiązująca. Możemy poświęcać jej tyle czasu, ile chcemy np. 2-3 godziny dziennie lub nawet 8-10 godzin. Bardzo duży wybór produktów oraz serwisów afiliacyjnych daje również szanse dobrania takich produktów, na których się znamy, czyli prace w dziedzinie, która jest np. naszym hobby czy posiadamy w niej doświadczenie. Dzięki afiliacji zarabianie będzie proste, a nasze domowe finanse pewnością się podreperują.

Kiedy i gdzie możemy wykorzystać Afiliacje do zarabiania?

Afiliacja to bardzo atrakcyjny sposób zarabiania pieniędzy. Możemy wykorzystywać ją w kilku wypadkach i w różnych okolicznościach. Z pewnością w ten sposób możemy zarabiać, jeśli posiadamy stacjonarną pracę i nie chcemy z niej rezygnować. Dzięki temu po powrocie do domu możemy promować produkty, zarabiając dodatkowe środki. Kolejną sytuacją, w której możemy zarabiać w ten sposób, jest chęć dodatkowej pracy. Jeśli chcemy regularnie pracować w ten sposób i poświęcać sporo czasu możemy robić to o nieregularnych porach np. w dni wolne od naszej podstawowej pracy. Afiliacja to też doskonały sposób na zarabianie pieniędzy dla osób, którzy nie są dyspozycyjni i z tego powodu nie mogą znaleźć pracy, gdyż np. opiekują się dzieckiem. Ostatnią sytuacją, w której afiliacja może być bardzo dobrym pomysłem, jest chęć pracy przez internet. Wiele osób chce pracować online bez wychodzenia z domu i zarabiać pieniądze porównywalne do tych na etacie. Możemy więc zatem stopniowo przechodzić z pracy klasycznej do pracy w takiej formie.

Płatne polecanie produktów jest też bardzo korzystne, jeśli prowadzimy już bloga, profil społecznościowy lub inny projekt w internecie. Dzięki temu bez większego wysiłku możemy umieścić kilka banerów reklamowych i zarabiać bez większego wysiłku oraz konkretnych działań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here