Pomimo, iż wypożyczalni samochodów na lokalnym rynku funkcjonuje wiele, warto wcześniej zapoznać się z ich ofertami i zarezerwować samochód. Warszawa to szczególne miejsce o wyjątkowym popycie na wynajem samochodów. Może okazać się, iż oferta najbardziej optymalna jest niedostępna w wybranym terminie. Dzięki możliwościom rezerwacji online można łatwo, szybko i sprawnie dokonać wynajmu auta zdalnie, nie będąc w Warszawie.

Nie każda wypożyczalnia samochodów w Warszawie działa online, jednak zdecydowana większość czynna jest całodobowo przez siedem dni w tygodniu, a co za tym idzie można wykonać telefon by dokonać wstępnej rezerwacji lub sprawdzić dostępność pojazdu. Wraz z systemem rezerwacyjnym wypożyczalnie samochodów udostępniają przegląd floty pojazdów wraz z cennikiem. Rosnące oczekiwania klientów wpływają na szczegółowość opisów samochodów z uwzględnieniem poziomu spalania, wyposażenia, zalet w zakresie komfortu jazdy, prowadzenia, bezpieczeństwa podróży itp.

Fachowa porada

Nie wszyscy klienci doskonale wiedzą czego oczekują od wynajętego pojazdu, zwłaszcza gdy wynajmują samochód pierwszy raz. Wówczas mogą liczyć na profesjonalną poradę i doradztwo ze strony pracowników wypożyczalni. Co więcej doradzić się warto nie tylko w kwestii tak podstawowej jak dobór modelu pojazdu względem potrzeb i budżetu, terminu wynajmu czy okresu, ale również w kwestii doposażenia w usługi i opcje dodatkowe. Warto również pytać o szczegóły umowy wynajmu, warunki ubezpieczenia i odpowiedzialności. Każda wypożyczalnia posiada własny regulamin usług, winien być on jasny, przejrzysty i dostępny. Kluczowa jest również kalkulacja kosztów. Zdarza się iż podstawowa stawka cenowa jest wyjątkowo atrakcyjna, jednak pakiet cenowy obejmujący nie tylko pojazd, ale i niezbędne jego ubezpieczenie, opłaty administracyjne itp. Znacząco podwyższa sumaryczny koszt usługi.

wypożyczalnia samochodów w Warszawie

Samochód zastępczy z wypożyczalni

Oprócz wynajmu samochodu z zaplanowanych przyczyn może zdarzyć się i sytuacja, która nas zaskoczy. Do takich sytuacji należy stłuczka, wypadek, kradzież samochodu, a co za tym idzie prawo do żądania samochodu zastępczego w ramach ubezpieczenia. Najczęściej chodzi o samochód zastępczy z OC sprawcy kolizji, jednak nie zawsze. Tak czy inaczej o samochód zadbać zwykle musimy sami, szukając wypożyczalni i przede wszystkim pojazdu nam odpowiadającego. Warunki wynajmu nie są przypadkowe, ani bez znaczenia. Dlatego jeśli musimy lub tez chcemy wynająć samochód zastępczy samodzielnie, nie czekając na ubezpieczyciela musimy się zapoznać z zasadami rozliczenia i korzystania z usługi. Wypożyczalnia samochodów zwykle nam nie powie wiele o zasadach świadczenia samochodu zastępczego. Niestety rzadkością ubezpieczyciele samodzielnie organizują klientom auto zastępcze z własnej floty czy też od współpracujących wypożyczalni, a jeśli nawet to trzeba swoje odczekać. Gdy się nam spieszy, zależy nam na dobrym samochodzie, czy mamy już sprawdzoną wypożyczalnie, możemy skrócić te procedurę pamiętając o tym, że koszty poniesione na wynajem będziemy musieli uzasadnić i nie mogą być one wyższe od tych, jakie akceptuje ubezpieczyciel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here