Który Office za darmo?

W dzisiejszych czasach, niemal każdy ma potrzebę korzystania z pakietu biurowego. Bez względu na to, czy jesteś studentem przygotowującym prace semestralne, przedsiębiorcą prowadzącym własną firmę czy po prostu osobą prywatną chcąca redagować dokumenty – program do edycji tekstu i arkusz kalkulacyjny są niezbędne.

Mikrosoft Office

Jednym z najpopularniejszych pakietów biurowych na rynku jest Microsoft Office. Oferuje on wiele funkcjonalności oraz narzędzi ułatwiających pracę w domowych warunkach lub w biznesie. Jednakże trzeba pamietać o tym że Microsoft Ofice kosztuje pieniądze.

Pakiet dla użytkowników domowych

Dla osób poszukujących bezpłatnej alternatywy dla płatnego Microsfta Offica istnieje kilka opcji do wyboru:

  • Microsoft 365 Personal: Pakiety te oferowane są jako subskrypcja miesięczna lub roczna i zawierają pełen zakres aplikacji dostępnych wersji online Worda Excela PowerPoint itd.. Cena uzależniona jest od rodzaju planui subskypcjii ale ceny rozpatrują się na przestrzeni od 20-40 zł miesięcznie.
  • Microsoft 365 Family: Jest to pakiet dla rodzin, w którym można udostępnić subskrypcję do pięciu użytkowników. Kosztuje on około 30-60 zł miesięcznie i oferuje te same aplikacje co Microsoft Personal.

Pakiet dla firm

Dla przedsiębiorców prowadzących własne firmy istnieje wiele opcji płatnego Office’a:

  • Office Home & Business: Ten pakiet zawiera Worda, Excela oraz PowerPoint za jednorazową opłatą. Cena wynosi zwykle kilkaset złotych.
  • Office Professional Plus : Ta najbardziej rozbudowana wersja programu zapewnia pełen zakres funkcjonalności biurka roboczego i jest dostępna tylko jako subskrypcja korporacyjna. Jej cena uzależniona jest od liczby stanowisk pracy – im więcej licencji kupisz tym niższa cena za sztukę.Od ceny trzeba spodziewać się kwoty przekraczającej tysiące lub dziesiątki tysięcy złotech na roczną licencję.. / li >

Inne darmowe alternatywy

Google Docs/Sheets/Slides (Google Workspace)

Kolejnym popularnym wyborem są narzędzia Google’a takie jak Dokumenty Arkusze Kalkulacyjne i Prezentacje. Są one dostępne za darmo, ale wymagają posiadania konta Google’a.

Google Docs jest odpowiednikiem Worda – pozwala na tworzenie i edycję dokumentów tekstowych online, z możliwością współpracy w czasie rzeczywistym. Arkusze Kalkulacyjne (Sheets) to narzędzie do pracy nad arkuszami kalkulacyjnymi, podobnie jak Excel. Z kolei Slides umożliwia tworzenie prezentacji multimedialnych.

LibreOffice

Jeszcze jedną popularną alternatywą dla płatnego Microsoft Office jest LibreOffice – pakiet biurowy o otwartym kodzie źródłowym. Jest on dostępny całkowicie za darmo i oferuje wszystkie podstawowe aplikacje potrzebne do pracy: Writer (odpowiednik Word), Calc (arkusz kalkulacyjny), Impress(prezentacja) itd..

Który wybrać?

Ostateczna decyzja dotycząca wyboru najlepszego pakietu biurowego zależy od Twoich indywidualnych preferencji oraz potrzeb biznesowych lub prywatnych.Zarównio Microsoft Ofice 365 Personal/Family mogę być doskonale rozwiązaniem dla osób które znają ten program chcę go używać a nie przeraża ich subskypcjii roku dlatego warto je rozpatrzyć jako pierwsza opcje.Jeśli jednak szukasz bezpieczniejszej alternatywy, niechętnie korzystasz z subskrypcji lub po prostu chcesz oszczędzić pieniądze, warto rozważyć Google Workspace lub LibreOffice.

Podsumowanie

Pakiety biurowe są niezbędne w dzisiejszym świecie. Istnieje wiele dostępnych opcji zarówno płatnych jak i darmowych. Microsoft Office jest popularnym wyborem ze względu na swoją funkcjonalność i wsparcie techniczne, jednak istnieją również bezpłatne alternatywy takie jak Google Docs/Sheets/Slides oraz LibreOffice. Ostateczny wybór powinien być oparty na Twoich indywidualnych preferencjach oraz potrzebach biznesowych czy prywatnych.

Zachęcam do skorzystania z bezpłatnej wersji pakietu Office dostępnej na stronie https://kobietawe-biznesie.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here