Owijarki do palet to powszechnie wykorzystywane urządzenia, które spotkać można przede wszystkim w magazynach i halach produkcyjnych. Sprzęty te pozwalają na skuteczne zabezpieczenie ładunku przed szkodliwymi czynnikami oraz zapewniają mu stabilność na czas transportu.

Owijarka do palet – czym dokładnie jest?

Owijarka do palet to specjalistyczna maszyna składająca się z obrotowego talerza, głowicy oraz podajnika. Za jej pomocą możliwe jest sprawne i szybkie owijanie palet. Sprzęt ten okazuje się niezbędny w firmach, które zajmują się wysyłką produktów, zarówno tą krajową, jak i zagraniczną. Narzędzia znacząco ułatwiają pracę magazynierów i sprawiają, że jest ona wydajniejsza. Używanie ręcznych rolek folii stretch i owijanie nimi palet okazuje się czasochłonne. Maszyny te pozwalają na dokładnie owinięcie folią ładunków, a przy tym zaoszczędzenie dużej ilości folii stretch. Ich atutem jest nie tylko wysoka wydajność i łatwa obsługa, ale także niezawodność i bezawaryjność.

Rodzaje owijarek do palet – jakie maszyny są dostępne w sprzedaży?

Producenci oferują różne owijarki do palet, w tym modele automatyczne (podpinane pod linię produkcyjną) oraz półautomatyczne. Sprzęty te można też podzielić na rozwiązania:

  • samojezdne – urządzenia standardowe albo nowoczesne maszyny talerzowe,
  • pionowe – są to najchętniej wybierane owijarki talerzowe wyposażone w maszt, który porusza wózek z folią od góry do dołu,
  • poziome – w sprzedaży dostępne są urządzenia automatyczne, półautomatyczne i manualne. W przypadku owijarek automatycznych operator musi jedynie kontrolować załadowanie towaru na transporterze zasilającym. Modele półautomatyczne wymagają od niego rozpoczęcia całej procedury, natomiast manualne wiążą się z koniecznością pełnej kontroli nad zabiegiem owijania palety.

Jakie korzyści przynosi owijarka do palet?

Owijarka do palet jest opłacalną inwestycją dla przedsiębiorstw, która umożliwia zwiększenie wydajności procesów magazynowych. Ponadto zakup tego sprzętu pozwala ograniczyć koszty przygotowywania ładunków. Dzięki owijarce do palet w bezpieczny i szybki sposób przygotujemy towary do wysyłki. Owijarka ochrania paczki podczas magazynowania i transportu przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak para wodna, deszcz, śnieg. Dodatkowo stanowi warstwę ochronną przed wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, smarami, tłustymi plamami, pyłem, kurzem. Dobrze przylegająca folia stretch zapobiega rozsypaniu się paczek i ich uszkodzeniu. Warto dodać, że tak owinięte przesyłki są też chronione przed ingerencją osób trzecich w ich zawartość.

Owijarki do palet to podstawowe sprzęty używane w licznych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i dużych firmach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here